Jaké mám mít věci na schůzku

Každý správný vlčák si s sebou na schůzky či výpravy nosí batůžek s  věcmi, které jsou potřeba k jeho stoprocentnímu zapojení do programu.

Deník

Správný vlčácký deník je zápisník s pevnou vazbou. Pro tvé potřeby stačí formát A5, ale pokud budeš mít A4, nic se neděje 🙂 Do deníku si zapisujeme důležité informace, lepíme do něj různé věci v rámci her. O svůj vlčácký deník bys měl řádně pečovat a třeba jej i hezky ozdobit!

Zápisník

Zápisník je malý bloček (může být i trhací) nebo malý sešit, takový, jaký nosíš do školy. Je to velmi praktická věc, kterou můžeš použít třeba v případě, když potřebuješ papír, ale nechce se ti trhat z deníku 🙂

Světýlko

Je to časopis, který chodí každému vlčákovi ve smečce. Vychází každé dva měsíce a najdeš v něm zajímavé věci, od různých her, hlavolamů, po různé příběhy a praktické věci, které se ti můžou hodit!

Psací potřeby

Klasika – Tužka, propiska 🙂 A jedna praktická rada – s lihovkou se sice dobře píše, ale jednak musíš psát velkým písmem, druhak ti zničí deník… tudíž lihovku nechej doma 😀

Míčky (3)

Občas hrajeme hry, při kterých budeš potřebovat míčky. Tito tví tři pomocníci mohou být klidně tenisáky, ale mnohem levnější a praktičtější jsou takzvané „hadráky“, které si můžeš vyrobit například ze starých ponožek. A víš ty proč? Protože tyto míčky se často ztrácí a takového celkem drahého tenisáku by pak byla škoda…

Šátek

Stejně jako k některým hrám jsou třeba míčky, k jiným zase potřebuješ šátek! Slouží hlavně na zavazování očí a může to být klasický „babičkovský“ šátek. A starší vlčata už jistě ví, že vlčácký šátek (ten žlutý, co patří ke kroji) se ke hrám NEPOUŽÍVÁ! 🙂

Uzlovačka

Co bychom byli za skauty, kdybychom neznali ani jeden uzel? Na uzlovačce se tyto uzly učíme. Jedná se o silnější provaz, který má ideálně 1 až 2 metry na délku. Krom uzlů s nimi hrajeme i některé hry 🙂

Krabička poslední záchrany (KPZ)

Vynález, který byl poprvé popsán slavným českým spisovatelem a ještě slavnějším skautským vedoucím, Jaroslavem Foglarem. Jedná se o praktickou, krabičku, která v sobě ukrývá nejdůležitější věci, které se vždy mohou hodit! Obsahem KáPéZetky jsou následující věci:

 • svíčka
 • zápalky
 • kousek březové kůry k zapálení ohně (hoří, i když je mokrá)
 • kousek papíru
 • tužka
 • kousek křídy
 • jehla a nitě
 • špendlíky zavírací + obyčejné
 • knoflíky
 • žiletka
 • polštářkové náplasti
 • kus slabého drátu a provázku
 • gumičky
 • několik drobných mincí (do 50ti korun!)
 • poštovní známka
 • lístek s tísňovými telefonními čísly (obvykle přilepený na vnitřní straně víčka)