Hnědá panda

Panda pokračuje i na táboře!

Pandaři, skautský rok se nám pomalu blíží ke konci a spolu s ním i naše plnění Hnědé Pandy. Většina z vás se úspěšně dostala až sem, za což jsem velice rád a i za ostatní členy vedení snad můžu říct, že jsme na vás patřičně hrdí 🙂 Nicméně nás čeká tábor a s ním i pár posledních úkolů. Jsem si ale jistý, že je zvládnete takříkajíc „na pána“ 🙂 Podrobnosti o tom, kdy a co ještě budeme plnit, se budete dozvídat v průběhu tábora. Držím palce 😀         Honza

Úkoly č. 1

Jak jsem slíbil na schůzce, zde je soupis těch úkolů, které jsem vám zadával (chválím Diviznu za sepsání na papír, sice nechápu, kde na to vzal při programu čas, ale takhle se pozná zapálený pandař 😀 ).

• SÁZENÍ ROSTLINY

Sežeňte si hlínu, nějaký sazeničky (ideálně nějaké užitečné rostliny, např. cibule, ředkev, …, ale může být jakákoliv) a kelímek či květináč. Dále si už jistě poradíte 🙂 Tak jako Fanda si můžete semínka nechat naklíčit ve vatě, ale poté je včas zasaďte.

• KRMENÍ PRO PTÁKY

Zde je potřeba pouze koupit např. lojovou kouli pro sýkorky, nebo nějaké zrní a dát někam ven (tam, kde uznáte za vhodné).

Oba úkoly je nutné zdokumentovat (to znamená pořídit fotky nebo i video) a přinést v termínu, na kterém se ještě dohodneme. U rostlin bych chtěl nafotit a popsat její vývoj (ideálně si dělejte poznámky do deníků, jako třeba KDY se CO s rostlinkou stalo, proč si myslíte, že se tak děje, …). U krmení stačí jen fotka, že je potrava na místě.

No a to je všechno 🙂 Zatím… 😀

Pandaři POZOR!

Příští schůzku, to je 8. 12., bych vás chtěl vyzkoušet z toho ptactva, které jsme si vyvěsili na nástěnku.

Zkouška bude probíhat tak, že si vás po jednom zavolám a ukážu 10 obrázků, z toho musíte uhodnout alespoň 7. Nemějte strach, nebude to tak těžký a hlavně na to máte týden… ale nepodceňte to 🙂

Honza

Hnědá panda

Informace, úkoly a postřehy pro plnící této oblíbené mezinárodní odborky 🙂